Vintage Tasarım, Hi-End Ses Sahne Deneyimi…Karşınızda Magnat Humidor

Tasarımda Vintage esintiler ve sağlam teknolojik alt yapı ile geniş sahne deneyimi sunan Magnat Humidor, Türkiye’ de de Hi-Fi meraklılarının çok beğendiği Quantum serisinin teknoloji olarak devamı niteliğinde de olsa, tasarım olarak Vintage esintilere sahip, gerçek sedir ağacı ile avangart bir görsel deneyim sunuyor.

Magnat’ ın çok beğenilen Quantum serisi ile yakaladığı başarıyı, yeni sedir ağacı kaplamalı tasarımı ile Humidor serisi ile devam ettirmeye niyetli. Sedir ağacının ağır ve şık tasarımını, aluminyum  sürücü halkaları ile beyaz hoparlör konisi ve ipek tweeterine ek olarak üst kısma yerleştirilen Magnat logo plakası ayrı bir hava katmış. Ayrıca arka bölümde hoparlör terminallerinin bulunduğu aluminyum plaka da, diğer aluminyum çerçeve ve marka plakası gibi ahşap yüzeye sıfıra-sıfır gömme olarak yerleştirilmiş. Altın kaplama hoparlör terminallerinin üzeri şeffaf sıkma halkası ile süslenmiş. Banana jack ve geniş kablo kesitleri için uygun deliğe sahip sıkma bölümünün erişimi ve sıkması gayet kolay.

Hi-Fi meraklılarının korkulu rüyası tweeter düşmanı afacanlardan Humidor hoparlörünüzü korumak istiyorsanız, mıknatıslı tasarımı ile yüzeyde ızgara pimi yuvası olmadan tasarlanan hoparlörün ızgarası Vintage havasını artıran soft renkte kumaş ile kaplanmış. Izgara üzerinde marka logosuna yer verilmeyen tasarım, hoparlöre sade bir şıklık katmakta. Ürünün arka bölümünde yer verilen bass refleks hava portu sebebi ile hoparlör yerleşiminde duvardan belli bir mesafe önde olmasına dikkat etmek gerekiyor.

2 yollu tasarıma sahip olan Humidor, 140 x 245 x 258 mm boyutları ile raf tipi adının hakkını veriyor. Kapladığı küçük alana rağmen, sedir ağacının dikkat çekici şıklığı göze hoş geliyor. Üründe kullanılan hoparlör 110mm çapında seramik-alüminyum sandwich membranlı orta kademe bir woofera ek olarak, 25 mm ipek tweeter ile güçlendirilmiş. 20khz’ in üzerindeki distorsiyonu iyileştirmek için özel teknoloji ile desteklenmiş. 75Watt güce sahip olan Humidor, 90db ses verimine sahip. Bu sayede ürün, yüksek çözünürlüklü ses dosyalarını seslendirirken, yüksek frekans aralığının potansiyelinden tam olarak yararlanabilmekte.

Küçük boyutları, şık Vintage tasarımı ve zengin ses akustiği ile hem göze hem de kulağa hitap eden Humidor, Hi-Fi meraklılarının yeni gözdesi olacağa benziyor. Türkiye’ de seçkin Hi-Fi satış noktalarında satışa sunulmaya başlanan ürün, kısa sürede hak ettiği ilgiyi göreceğinden şüphemiz yok.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.