Sony Yeni Aksiyon Kamerası DSC-RX0 Resmi olarak duyurdu

Aksiyon kamera pazarında kendisine özel hatırı sayılır bir pazarı olan Sony yeni aksiyon kamerası RX0′ ı resmi olarak duyurdu. Mevcut FDR-RX3000 ve HDR-AS200′ dan tamamen farklı bir forma bürünen RX0, en büyük rakibi GoPro gibi daha kareye yakın bir tasarım ve daha küçük bir boyutta karşımıza çıkıyor.

Ürün kompak tasarımının yanında dayanıklılık ve güçlü donanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ürün 15,3 megapiksel 1.0 tip Exmor RS Cmos sensöre sahip. ZEISS ® TessarT 24mm F4 Sabit geniş açı objektifi, en fazla 1/32000 saniyeye kadar obtüratör hızı ve 16fps’e kadar çekim gücüne sahip.  Üründe Sony’ nin fotoğraf makinelerindeki başarısının mimarı Bionz X görüntü işleme çipi kullanılmış. Ürün süper ağır görüntü çekimi için 40x Süper Yavaş hareket çekim yapabiliyor.

Sadece 110g ağırlığında ve 59mm x 40.5mm x 29.8mm boyutlarında olan DSC-RX0, dayanıklı yapısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Su geçirmez yapısı sayesinde 10 metreye kadar su altında kullanılabiliyorken, MPK-HSR1 ile birlikte de 100 metre derinliğe kadar su altında kullanılabilecek. 2 metreden düşmeye dayanıklı olup, kumlu tozlu ortamlarda da sorunsuz kullanım imkanı sunmaktadır.

2018 yılında Türkiye’ de satışa sunulması beklenen DSC-RX0′ ın Avrupa satış fiyatı 850€ olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.