Sony PS-LX310BT Bluetoothlu Preamfili Plak Çalar

Eski pikapların günümüzde yeniden popüler olmasına müteakip markalar, unutulmaya yüz tutan plak çalar modellerini birbiri ardına yeniden üretmeye başlarken yeni teknolojiler ile güncellemeye de devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda üretilen modellerde olmazsa olmaz USB çıkışı ekleyen markalar şimdi de Bluetooth bağlantısı sayesinde pikap üzerinden kablosuz ses aktarıma imkan veriyor.

Analog müzik keyfi çoğu audiophiller için olmazsa olmaz. Evdeki eski plak arşivlerini büyük bir keyif ile dinleyenler için teknolojik güncellemeler gelmeye devam ediyor. 

Klasik pre-amfisiz modellere ek olarak pre-amfili yeni modelleri duyuran markalar, artık USB çıkışı eklemeye başlamışlardı. Bir tık ötede optik dijital çıkışlı pikaplar piyasada boy göstermeye başlamıştı ki, Sony bunu bir tık daha ileri götürerek Bluetooth ile kablosuz ses aktarım özelliği eklenmiş yeni Modeli PS-LX310BT’ yi resmi olarak duyurdu.

Klasik sade ve şık tasarımı ile dikkatleri  çeken PS-LX310BT, halefi olan PS-LX300USB’ ye göre daha şık. Üst model Hi-Res model olan PS-HX500′ ü andıran tasarımlı üründe dahili Bluetooth vericisi sayesinde kablosuz hoparlör ve soundbar gibi ses sistemlerinde kablosuz ses aktarım imkanı sunuyor. 

Üründe ayrıca kablolu kullanmak isteyen kullanıcılar için klasik Line çıkışı da mevcut. Üründe bulunan dahili preamfi sayesinde her türlü amfide rahatlıkla kullanma imkanı sunmakta. Ürün mükemmel ses dengesi için ali aliminyum kalıp plakası ve yeniden tasarlanmış ton kolu kullanılmış. Ayrıca rezonansı önlemek ve koruma amaçlı sağlam bir toz kapağı kullanılmış.

2019 nisan ayından itibaren satışa sunulacak olan PS-LX310BT için yurtdışı satış fiyatı 200€ olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.