Samsung QLED TV için Virus Tarama Uyarısı

Türkiye’ de olduğu gibi dünyada da en fazla satan akıllı televizyon markalarından olan Koreli Samsung, en yeni QLED serisi televizyonları için virus tarama yapılmasını önerdi. Samsung’ un Oled TV kategorisi ürünleri olan akıllı TV QLED TV’ lerin birkaç haftada bir virus tarama yapılması markanın Amerika resmi twitter hesabı Samsung Support USA @SamsungSupport üzerinden paylaşıldı, birkaç saat sonra paylaşım geri silindi.

İnternet paylaşımı olan tüm cihazlarda olduğu gibi, televizyonların da internet bağlantısı sayesinde dışarı açılabildiği ve hackerlerin saldırısına açık olduğu gerçeği bir kez daha gündeme gelmiş oldu. QLED TV’ lerin menüsünde yer alan Genel Ayarları > Sistem Yöneticisi > Akıllı Güvenlik seçeneklerini seçtikten sonra Tara işlemini başlatmanız önerilmekte. Hackerların uzaktan televizyonunuza erişerek kanal ve ses ayarı gibi birçok ayara erişebileceği biliniyor. Ayrıca televizyonunuza kötü amaçlı yazılım yükleyebilecekleri konusunda da önlem almak için virus tarama yapılması önemli.

@SamsungSupport hesabındaki tweet, “Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılım virüslerine karşı taramanın düzgün çalışmasını sağlamak açısından önemlidir” dedi. “Bu, Wi-Fi ile bağlıysa QLED TV’niz için de geçerlidir!”

“Birkaç haftada bir TV’nizde virüs taraması yaparak TV’nizde kötü amaçlı yazılım saldırılarını önleyin” dedi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.