Philips monitörleri ISE 2019 Fuarı’nda

1 Şubat 2019 – 5-8 Şubat 2019 tarihleri arasında, Philips monitörleri, AV ve sistem entegrasyon profesyonelleri için düzenlenen, dünyanın en büyük fuarı Integrated Systems Europe (ISE- Avrupa Entegre Sistemleri Fuarı) 2019’da Philips Professional Display Solutions (Philips Profesyonel Ekran Çözümleri) standını paylaşacak. Ziyaretçiler, Amsterdam’daki RAI Sergi ve Kongre Merkezi’nin 10 numaralı salonundaki, K170/H170 standında Philips’in en yeni monitörlerini keşfedebilecekler. Göze çarpan özellikler arasında 4 taraftan çerçevesiz ekranlar, SuperWide kavisli ekranlar, çevre dostu inovasyonlar, USB-C kenetleme teknolojisi ve daha fazlası bulunuyor. 

SuperWide konforu
ISE Fuarı’nda sergilenen Philips monitörlerinde ziyaretçilerin fark edeceği önde gelen özelliklerden biri, SuperWide 32:9 formatı. İşlem odalarından, mimarlık ofislerine, ya da grafik tasarım ajanslarına kadar, böyle bir alan bir yandan hayal gücüne ilham verirken bir yandan da sağa sola dönme ve eğilme işlevlerine sahip yüksekliği ayarlanabilir ayağı ve daha doğal bir görüntüleme için 1800r kavisi sayesinde gün boyu tam bir kullanıcı konforunu beraberinde getiriyor.

Dokunuşun gücü
ISE’de sergilenecek Philips monitörlerinin bazılarında dokunmatik ekran teknolojisi bulunuyor. Projected-Capacitive (P-Cap) dokunmatik özelliği ile donatılan bu modeller, yalnızca 10 noktaya kadar destek sunmakla kalmıyor, aynı zamanda da temasa, suya ve toza karşı sunduğu gelişmiş IP54 koruması sayesinde sorunsuz bir kullanım da sağlıyor. Üstelik ergonomik rahatlık da garantileniyor, ne de olsa bu ekranlarda, kullanıcıların gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan yüksekliği ya da açıyı seçebilmelerini sağlayan esnek bir ayak da var.

USB-C dock istasyonunun esnekliği
USB-C dock istasyonu, günümüzün çoklu görev yürüten, çok yönlü profesyonellerinin üretkenliğini artırmak için tasarlanmış güçlü ve pratik bir çözüm. Kolay, tek kablolu kenetleme için ince, tersine çevrilebilir bir USB-C konektörüne ve aynı zamanda da yüksek hızlı USB 3.1 teknolojisine sahip bu bağlantı çözümü, kullanıcıların verileri hızlı ve güvenli bir şekilde iletebilmelerini, dizüstü bilgisayarlarını şarj edebilmelerini ve dosya paylaşmak, video izlemek ve çok daha fazlası için çevre birimlerini doğrudan monitöre takabilmelerini sağlıyor.

Bu yıl ISE’de göze çarpan ürünlere daha yakından bakalım:


Philips 499P9H

499P9H – Geniş, 49 inçlik (48.8″), hayranlık uyandıran bu monitör, yan yana yerleştirilmiş, 27 inçlik, iki QHD monitörünün yerine kolayca geçebilecek kavisli bir SuperWide LCD ekrana sahip. 32:9 formatının sunduğu sonsuz esnekliğe ek olarak, 499P9H modeli artırılmış üretkenlik ve verimli bir şekilde çoklu görev yürütme için geniş yelpazede yer alan yenilikçi özellikler sunuyor. Bunlar arasında maksimum konektivite ve yüksek hızlı veri transferi için USB-C kenetleme, kullanıcıların eş zamanlı olarak iki ayrı kişisel bilgisayarı yönetebilmesini sağlayan bir MultiClient Integrated KVM switch’i (entegre KVM anahtarı) ve kullanılmadığı zaman kolayca kaldırılabilen, yüz tanıma teknolojisine sahip açılır kapanır bir Windows HelloTM webcam’i bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar, modelin ergonomik özellikleri sayesinde gün boyu rahat bir deneyimin de keyfini çıkarıyorlar.

222B9T ve 172B9T – Bu profesyonel monitörler, 10 noktalı p-cap dokunmatik özelliğe ve stylus kaleme sahip dokunmatik teknolojinin yanı sıra, çoklu pozisyonlu esnek bir ayağın verdiği ergonomik konforu da sunuyorlar. Ayrıca IP54 koruması da, profesyonellere ekranlarının temastan, tozdan ve su sızmasından korunduğu bilgisinin verdiği huzuru sağlıyor. Oldukça çok yönlü bu monitörler, VGA, HDMI, USB 3.0 ve DVI’nın da bulunduğu geniş yelpazede yer alan bağlantı seçenekleri de sunuyorlar. 221B9T modeli, 21.5 inç ölçüsünde ve TN ya da IPS ekrana sahip iken 172B9T modeli de 17 inç ölçüsünde ve TN ekrana sahip.


Philips 241B7QGJEB

241B7QGJEB – 24 inçlik (23.8″) bu full HD LCD modeli, sürdürülebilir inovasyonun en ön sırasında yer alıyor. Model, geniş yelpazede yer alan yüksek performaslı, güç tasarruflu teknolojiler sunuyor.  Bunlar arasında optimal parlaklık ve minimal tüketim için düşük güçlü arkada aydınlatmalı bir tasarım, zararsız kızıl ötesi sinyaller yoluyla kullanıcının orada bulunup bulunmadığını belirleyip monitörün parlaklığını ona göre azaltan PowerSensor ve ortamdaki ışığı algılayıp ekranın parlaklığıın ona göre otomatik olarak ayarlayan LightSensor teknolojisi bulunuyor. Monitör, TCO Certified Edge sertifikalı, hafif, %85 oranında tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ve kurşun, cıva ve PVC/BFR gibi zararlı maddelerden tamamen arındırılmış. Ayrıca bütün plastik gövde parçaları, metal şasi parçaları ve ambalaj malzemeleri de %100 geri dönüştürülebilir.


Philips 329P9H

329P9H – Verimliliği artıran 31.5 inçlik (16:9) bu monitör, yüksek ayrıntıya ve güvenilir renk doğruluğuna gereksinim duyan kullanıcılar için UltraClear, 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüklü görüntülere sahip üst düzey, 4 taraftan da çerçevesiz düz bir ekran sunuyor. Pratik, entegre bir KVM anahtarı ile donatılan bu monitör, USB-C dock istaszonu gücünü ve konektivitesini, Windows HelloTM açılır kapanır webcam’in rahatlığını ve güvenliğini ve PowerSensor’ün enerji tasarrufu sağlayan verimliliğini de kullanıcılara sunuyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.