Bose Soundtouch 10 – 20 – 30 Kablosuz Hoparlörler

Bose markasının son günlerde dikkatimizi çeken Soundtouch başlığı altında farklı bir kaç ürünü dikkatimizi çekti ve soundtouch ürünlerine şöyle bir göz gezdirelim dedik .

Şimdi arkadaşlar bose internet sitesinde biraz vakit geçirdikten sonra ürünleri çözmek aslında kolay ama başlangıçta biraz karmaşık gelebiliyor . Bose markası aslında Sonos Markasına çok benzeyen bir ürün grubu ile karşımızda aslında sistem kısaca ev içinde farklı odalarda farklı bose ürünlerinin birbirinden bağımsız kullanılabilmesi ve elbette tek bir uygulamadan kontrol edilmesi mantığı ile yapılmış . Şimdi Soundtouch ürünlerinden bazılarını anlatmaya çalışşalım .

Bose Soundtouch 10

Yukarıda 2 farklı renkte gördüğümüz ürün soundtouch 10 modeli grubun en küçük üyesi olan ürün boyutları Yükseklik: 21.20 cm Genişlik: 14.10 cm Derinlik: 8.70 cm  Ağırlığı ise yaklaşık 2 kg civarında Bu ürünü aldığınızda ne yapabiliyorsunuz bose soundtouch 10 modelini öncelikle ağ bağlantısını yani internete bağlamak gerekiyor daha sonra telefonunuza yada tabletinize bose soundtouch uygulamasını indirmeniz gerekiyor uygulamanın adı ” BOSE SOUNDTOUCH ” bunu yazmanız yeterli uygulama açıldığında size ürünü kurulumu için gerekli yardımı sağlıyor uygulama açıldıktan sonra bose soundtouch 10 modelini kullanmaya başlıyorsunuz ister telefonunuzda bulunan müzik serverlarından arayüzünü kullanarak müzik dinleyebilir isterseniz internet radyo veya telefonunuzdaki yada tabletinizdeki müzik dosyalarınızı dinleyebilirsiniz .

Bose soundtouch 10 modelinde ayrıca Dahili Bluetooth da mevcuttur .  Bu Sayesede bir çok kaynaktan müzik aktarımı sağlayabilirsiniz. Üründe 1 Adet Aux Girişi 1 Adet usb giriş mevcuttur . Ayrıca ürünle birlikte uzaktan kumanda verilmektedir cihazın kendi üzerindede kontrol tuşları mevcuttur .

Şimdi gelelim aynı mantıkda çalışan diğer ürünlere eğer evizide sisteminizi büyütmek diğer odalara taşımak istiyorsanız bose soundtouch 20 ve bose soundtouch 30 modellerinden seçim yapabiliyorsunuz .

Bose Soundtouch 20 modeli ise Yükseklik: 18.80 cm Genişlik: 31.40 cm Derinlik: 10.40 cm ölçüsüne sahip soundtouch 10 modeline oranla daha büyük bir ürün bunun sebebi içinde kullanılan hoparlör boyutları ve sayısı elbette daha yüksek daha güçlü ses için bu modeli seçebilirsiniz yine 2 farklı renk mevcut üzerindeki tuş takımı yine aynı olup aux ve usb girişleri yine standart olarak mevcut .

Soundtouch 20 modelinde ön kısımdaki parlak bölüm ürünün ekranı görevini görüyor .

bose soundtouch 30 modeline gelirsek yine aynı sisteme entegre edilecek grubun en büyük hoparlörümüz.Aşağıdaki resimden Boyut karşılaştımasını yapabilirsiniz

Ürün ölçüleri Yükseklik: 24.64 cm Genişlik: 43.43 cm Derinlik: 18 cm Burdan bose soundtouch modelinin nekadar heybetli olduğunu anlıyoruz .

Gelelim ürünlerin performans değerlendirmesine bose resmi sitesinde ürünlerle ilgili yapılan yorumlarda genellikle ses kalitesinin çok başarılı olduğu fakat azımsanmayacak kadar kullanıcının ise ürün uygulamasından şikayet ettiğini okuduk what hifi ise ürünlerin hi-res audio desteğinin olmamasını yazmış kimisi spotifiy uygulamasında sıkıntı olduğunu kimi ise bluetooth bağlantı sorunlarından bahsetmiş tabi bu şikayetlerin bazıları tüketicinin hatası olabiliyor bazıları ise üründen kaynaklı olabiliyor . Ama her kesim ürünlerin ses kalitesinden memnun olmuş eğer bu ürün grubundan birini alacaksanız mutlaka uygulamayı test etmenizi öneriyoruz .

Ürünlerin Türkiye satış fiyatlarına gelirsek .

Bose soundtouch 10 fiyat : 1.300 TL

Bose Soundtouch 20 fiyat : 2.700 TL

Bose Soundtouch 30 fiyat : 4.400 TL

Ürünlerin amerika satış fiyatları ise

Bose soundtouch 10 fiyat : 199 usd

Bose Soundtouch 20 fiyat : 349 usd

Bose Soundtouch 30 fiyat : 499 usd

Malesef bir çok üründe olduğu gibi yurt dışı rakamlarıyla bizdeki fiyatlar çok ama çok cansıkıcı derecede farklı Bu kadar farkı ne için ödüyoruz anlamıyorum ülkemizde bir çok marka artık yurt dışıyla aynı rakamlara burda ürün satarken hala bose gibi bir markanın neden abartılı fiyatlara satıldığı çok mantıksız Açıkcası 4.500 tl ye bose soundtouch 30 alacağınıza daha profesyonel bir stereo sistem kurabilirsiniz emin olun çok daha iyi olur . Örnek hesaplama 1 Adet Sony Str-dn1070 Amfi ( Dahili Bluetooth , Wifi , Usb Hatta Hi-res Audio ) 2.300-2.500 TL Yanına 2.000 tl ye yüzlerce hifi markasından hoparlör seçer keyfime bakarım .

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.