Facebook’ un Kripto Parası Libra için Visa, MasterCard, Uber, Stripe ve Booking’ den Destek

Facebook’ un Kripto Parası Libra için Visa, MasterCard, Uber, Stripe ve Booking’ den Destek

18 Haziran tarihi itibari ile resmi duyurusunun yapılmasa planlanan ve Kripto Para dünyası için kilometre taşı olacak ve kripto paraların dünyanın göz ardı edilemeyecek bir gerçeği olması açısından önemli olan Facebook’ un kripto parası teknoloji dünyasından ciddi destek görüyor. Libra cryptocurreny olarak sızan isme sahip kripto para için, dünya finans piyasasının en büyük oyuncuları Visa ve Mastercard’ ın da bulunduğu teknoloji şirketleri yatırım yapacak.

Visa, MasterCard, Uber, PayPal, Sripe ve Booking.com gibi teknoloji devlerinin projeye sahip çıkması ve 10 milyon $ yatırım yapmaları ciddi bir hamle olarak görülüyor. Libra için oluşturulacak konsorsiyumda yer alacak şirketler 10 milyon $ yatırım yaparak bu projenin bir parçası olacak ve Facebook’ tan bağımsız olarak yönetecek.

Visa, MasterCard ve PayPal gibi dünyanın en büyük ödeme sistemlerinin alternatifi olarak görünen kripto para için yatırım yapmaları şaşırtıcı bir gelişme…

Facebook kullanıcıların Facebook Messenger ve Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden para gönderebilmelerini yanı sıra, eticaret ortaklarında çevrimiçi harcama yapabilmelerine imkan tanıyacak. Şirketin ayrıca paralarını ATM benzeri cihazlar üzerinden kripto paraya dönüştürebilecekleri terminaller üzerine çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.